sobota 31. októbra 2015

Kiten - obľúbený cieľ slovenských turistov


Letovisko Kiten je situované na malom slnečnom polostrove, ktorý je vzdialený 5 km od Primorska a približne 55 km od Burgasu. Príjemná kombinácia mora, okolitých lesov a nádhernej prírody zabezpečuje naozaj zdravu klímou. Súčasné mestečko je vystavané na základoch starovekej pevnosti Urdoviza. Rimanmi bola nazýbanou Oroudiza. Miesto bolo opustené v dobe tureckej nadvlády a znovu osídlené až v čase opätovného bulharského štátu v roku 1931, väčšieho rozvoja sa Kiten dočkal až s príchodom turistického ruchu v 70. rokoch.

Aj takto vyzerá dovolenka v Kitene...Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi...

Letovisko Kiten je príjemné pokojné mestečko, kde si môžete oddýchnuť veľkomestského ruchu i masovej turistiky. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj rybári, potápači alebo jachtári. V mestečku nájdete bohatú ponuku tradičných bulharských reštaurácií, kaviarní, desiatky malých obchodíkov, ale i jachtársky klub a diskotéky. Na plážach je široká ponuka najrôznejších atrakcií a vodných športov. V Kitene nechýba ani tenisové kurty, ale aj internetové kaviarne, pošta, lekáreň, bankomaty a ďalšie služby.

Tunajšie pláže...

Z juhu aj zo severu je Kiten lemovaný pôsobivými zátokami obklopenými nedotknutou prírodou. Ich pláže ponúkajú okrem jemného, ​​takmer bieleho piesku aj všetko vybavenie, vrátane možností vodných športov. Samozrejmosťou sú lehátka a slnečníky a aj stánky s občerstvením. Obľúbená je prekrásna zátoka Atliman, ktorú by ste počas svojho ubytovania v Kitene určite mali navštíviť.Nenechajte si újsť...

Určite by ste nemali vynechať neďalekú prírodnú rezerváciu Repotamo. K neprehliadnuteľným skvostom patrí aj starobylé mesto Sozopol.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára