Sozopol


Staré mesto Sozopol 

Sozopol na pobreží Čierneho mora v Bulharsku sa datuje do doby bronzovej. Mesto sa nachádza asi 35 km od letiska Burgas takže je na dosah a je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku v Sozopole.

Kotva symbol Sozopolu

V Sozopole sa našlo mnoho nálezov, ktoré naznačujú, že mesto bolo v minulosti rušným prístavným mesto už od staroveku a symbolom mesta dodnes zostáva kotva.


Starý/nový Sozopol

Dnes je Sozopol rozdelený na staré mesto a nové mesto a je veľmi obľúbenou destináciou pre turistov v letných mesiacoch najme počas mesiacoch máj - september. Nové mesto je malé, ale plné hotelov, obchodov a reštaurácií a čo je najdôležitejšie spomenúť, nájdete tu naozaj skvelé pláže! Staré mesto so svojimi dláždenými ulicami a tradičnými bulharskými drevenými budovami vytvára nádherný kontrast a je ideálnym miestom pre vychutnanie si romantickej večere a príjemnú večernú prechádzku.

Nájdete tu obľúbené letoviská a strediská. Mnoho stredísk má vlastné pláže s nezabudnuteľným výhľadom na záliv Sozopol. Ubytovanie v Sozopole ponúka všemožné služby a kvalitu za naozaj rozumné ceny!

Romantika počas letných večerov

Rovnako ako starobylé mesto Nessebar, ktorý je vzdialené okolo 60 km, sú v Sozopole najkrajšie letné večeri. O Bulharsku je známe, že má krásne prostredie, príjemný šum mora, chutné jedlo a hudobnú zábava, ktoré nabádajú turistov k návšteve tohto krásneho mesta Sozopol.


 
 


 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára