piatok 12. decembra 2014

Prečo práve Bulharsko?

Bulharsko ako na dlani...
Bulharsko
je jednou z úspešných krajín Balkánu a tiež jedným z najnovších členov Európskej únie. Nachádza sa v samom juhovýchodnom kúte Európy a má cca 8,9 milióna obyvateľov. Susedí s Rumunskom, krajinami bývalej Juhoslávie, Macedónskom, Gréckom a Tureckom. Ako turistická destinácia sa veľmi rýchlo rozvíja a je tak považované za destináciu s najrýchlejšie rastúcim turistickým priemyslom v Európe.
Aj napriek tomu, že bulharské prímorské letoviská čím ďalej obľúbenejšie, stále je Bulharsko menej známou krajinou európskeho Balkánu. Nájdete tu však veľa zaujímavých miest, ktoré stále čakajú na svoje objavenie. Väčšina Bulharska je ako múzeum balkánskej kultúry. Narazíte tu na nádherne vyzdobené kostoly, neuveriteľne skvostné mešity, zachovalé dediny s pôvodným rustikálnym vzhľadom a iste Vás neprekvapia ani doposiaľ živé folklórne tradície.

Dovolenku v Bulharsku nijako neoľutujete
Okrem čiernomorského pobrežia s nádhernými plážami pokrytými bielym či zlatistým pieskom, ponúka Bulharsko taktiež hornaté oblasti, ktoré pre zmenu obľúbeným miestom vysokohorských turistov.

Primorsko
Čiernomorské pobrežie a dovolenka v Bulharsku najväčší rozmach zaznamenalo v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch 20. storočia, kedy patrilo medzi vyhlásené rekreačné oblasti celého východného bloku. Veľké množstvo Bulharov i turistov z celej Európy priťahuje aj v dnešnej dobe. Ohromné turistické komplexy dodnes slúžia svojmu účelu. Je tu tiež veľké množstvo barov, reštaurácií ...

Dovolenku v Bulharsku nijako neoľutujete a domov budete odchádzať plní nových zážitkov a plní spomienok na báječne prežitý pobyt.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára