Lacná dovolenka

Prečo sa vybrať na dovolenku práve do Bulharska? Slnečné pláže, zlatistý jemný piesok, desiatky renovovaných letovísk... DovolenkaBulharsko ponúka výborný pomer kvality i ceny a samozrejme celý rad ubytovacích kapacít od bungalovov, cez apartmány až po hotely tej najvyššej kategórie, ktoré splnia očakávanie každého turistu.
Nesebar

Jedna z najobľúbenejších destinácií

Bulharsko bolo korunované na popredné miesta v rebríčku najlepších dovolenkových destinácií. V prieskume Post Office Travel Money sa zo 14 destinácií na pobreží Čierneho mora práve Zlaté piesky umiestnili na prvom mieste. Toto umiestnenie si zaslúžili právom, ponúkajú najlacnejšiu rodinnú dovolenku vrátane atrakcií pre deti, lacné jedlo, nápoje a ubytovanie.Bulharsko  leží na pobreží Čierneho mora so stovkami kilometrov najkrajších piesočnatých pláži. Svedčí o tom aj 11 Modrých vlajok, ktoré im boli udelené.  Výhodou je aj stálosť počasia, Bulharsko sa môže pochváliť priemernou teplotou 27 °C. Nádherné pohoria a hlboké údolia každým rokom lákajú aj turistov, ktorí si chcú užívať čerstvý horský vzduch a kochať sa nádherným výhľadom na okolitú prírodnú scenériu bohatú na množstvo rastlín a živočíchov. Táto obľúbená dovolenková destinácia je okrem iného vhodná aj na vysokohorskú turistiku, cyklistiku, spoznávanie bohatej histórie a kultúry. Nech už je vaše obľúbené ktorékoľvek letovisko, nechajte sa unášať skvelým pôžitkom zo slnkom zaliatych prímorských letovísk, relaxom a užívajte si pokojnú dovolenku. Kliknite na dovolenka Primorsko, možno je to práve to čo hľadáte...

Potápanie v Čiernom mori

Čo môžete v Bulharsku vyskúšať

Bulharsko disponuje širokou škálou vecí, ktoré treba vidieť a robiť. Pre tých, ktorý milujú potápanie sú atraktívne kurzy potápania s kvalifikovaným potápačským inštruktorom. Bulharsko je obzvlášť hrdé na svoju bohatú históriu a tradície. Zažite čaro povznášajúcej bulharskej ľudovej hudby, tanca a pestrofarebné ľudové kroje. Počas leta sa uskutočňuje celý rad kultúrnych festivalov a koncertov predovšetkým v mestách Varna, Burgas a Sozopol.


Vyrazte do aquaparku
 

Okrem iného môžete navštíviť niektorý z vodných parkov. Medzi tie najväčšie patrí Action Aqua v západnej časti Slnečného pobrežia, Aquapolis  sa nachádza na Zlatých pieskoch v severozápadnej časti, Aqua Paradise v Nesebare, ktorý nájdete južne od Nesebaru na cesto do Burgasu.

Jedlo a pitie v Bulharsku

Neodmysliteľnou súčasťou dovolenky v Bulharsku je aj jedlo. Bulharská kuchyňa je obľúbená, cenovo dostupná, chutná, zdravá, rozmanitá, je zmesou slovanskej, gréckej a tureckej kuchyne. Je všeobecne známe, že jedlo a pitie je v Bulharsku oveľa lacnejšie ako v iných turistických destináciách. Veľmi obľúbený je šopský šalát (na kocky nakrájané paradajky, uhorky, paprika s petržlenovou vňaťou a zasypané strúhaným bielym syrom), tarator (studená polievka z nasekaných uhoriek, orechy a jogurt), ďalším favoritom je bulharský biely syr zapečený s vajcami a paradajkami. Bulharsko je domovom kvalitných lokálnych vín a liehovín, nič nemôže pokaziť dobre vychladené bulharské pivo.


S dovolenku v Bulharsku ušetríte

Lacná dovolenka v Bulharsku vám ušetrí nie jedno euro, to môžete minúť napríklad na nákupy. Bulharsko je skvelým miestom, kde si môžete nakúpiť lacné značkové oblečenie, CD, kabelky...Na miestnych trhoch môžete nájsť ručne vyrábanú keramiku, šperky, čipky... Objednajte si dovolenku v Bulharsku za First/Last Minute ceny a ušetríte ešte viac!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára