nedeľa 9. augusta 2015

5 dôvodov, prečo by Bulharsko malo byť vašou dovolenkovou destináciou!


Bulharsko je ideálna prázdninová destinácia, vďaka svojej jedinečnej kombinácii kultúry, historického dedičstva, pláži a nízkych cien, ale ak to nestačí, určite vás k návšteve tejto fascinujúcej krajiny presvedčí týchto päť dôvodov a vaše ubytovanie v Primorsku, Careve, Lozenci, Sozopole, Kitene..... bude nezabudnuteľné.

Rozsiahle pobrežie

 

Niekoľko stovák kilometrov dlhé Slnečné pobrežie Čierneho mora ponúka turistom stovky plážových stredísk a návštevníci si majú z čoho vyberať. Vybrať si môžete z väčších, rušnejších stredísk, ak uprednostňujete zábavu a zhon. Ak však dávate prednosť intímnejšej dovolenke, ďaleko od davov, určite aj na vás čaká pokojná, romantická zátoka. Dlhý zoznam pláži ocenených Modrou vlajkou znamená záruku vysokej úrovne kvality vody pri kúpaní v mori, čisté, upravené pláže.


Len krátky let

 

Nemusíte cestovať príliš dlho, aby ste sa dostali na miesto, ktoré ponúka všetky pôžitky, aké si len turista môže priať. Bulharsko leží približne2 hodiny letecky od Slovenska. Priame lety sú zabezpečené zo štyroch slovenských letísk, preprava cestujúcich je zabezpečená priamo do Burgasu. Bulharské letoviská sú vám priamo na dosah ruky...

Neporušená prírodná scenéria

 

Bulhari sa radi pýšia prirodzenou krásou svojej vlasti, ktorá je jednou z mála krajín v Európe, kde rozsiahlym starým lesom sa stále dobre darí. To znamená, že Bulharsko ponúka veľa príležitostí pre spoznávanie prírody a užívanie si čerstvého vzduchu  a ohromujúcich nerušených výhľadov na okolitú zeleň.  Mnoho z týchto oblastí, nie sú ďaleko od populárnych prímorských letovísk, čo je ideálne pre jednodňové výlety pre rodiny alebo skupiny priateľov nadšených skúmať krásy lokálnej prírody.

 

Najlepšie letné a zimné aktivity

 

Môžete si byť istý, že stráviť dovolenku v Bulharsku a zamilovať si krajinu nemusí byť obmedzené len na najteplejšie mesiace v roku. Bulharsko predstavuje fantastické miesto, kam ísť lyžovať, skipasy, ubytovanie a strava je zlomok ceny v porovnaní s inými európskymi destináciami.

Delikátne, zdravé potraviny

 

Je krásne nechať sa  rozmaznávať na dovolenke bulharskou kuchyňou, ale je vždy dobré vedieť, že potravina, ktorú konzumujete nie je len chutná, ale aj zdravá. Veľa lokálnych pestovateľov ovocia a zeleniny zabezpečujú dodávku čerstvých a chutných potravín nielen pre turistov ale aj pre pôvodné obyvateľstvo. Via

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára